Gazete:
MERYEM UZERLİ, MUHTEŞEM YÜZYIL'I NEDEN BIRAKTI?

Hürriyet yazarı Ayşe Arman, bugünkü yazısında Hürrrem Sultan Meryem Uzerli'yle yaptığı röportajın bir kısmını daha anlattı.

Arman, dünkü magazin bombasını, yani Meryem Uzerli'nin hamilelik olayını ise pazar gününe bıraktı.

İşte Ayşe Arman'ın Meryem Uzerli'yle yaptığı röportaj;

MUHTEŞEM YÜZYIL HAYATIMI DEĞİŞTİRDİ

Bu dizi benim hayatımı değiştirdi. Muhteşem Yüzyıl için bana inanan Timur Savcı ve Meral Okay’a hep teşekkür ettim. Meral öldükten sonra onu rüyalarımda gördüm ve hep “Keşke burada olsan” dedim.

BANA İNANDILAR

Bir arkadaşım “Bir dizi için birini arıyorlar” dedi, bir ‘showreel’ yaptım gönderdim, beni çağırdılar, Timur ve Meral’le görüştüm. Onlar bu rolün üstesinden gelebileceğime inandılar. Bana güvendiler. Ve her şey böyle başladı.

BİR MAKİNE GİBİ SETE GİTTİM GELDİM

Ama her şey çok çabuk oldu. Türkiye’ye ara ara gelip gidiyordum ama sürekli orada yaşamak... Uffff... Korktum. Ama geldim. Bir makine gibi sete gittim, geldim. Otel-iş, otel-iş, arkadaşım da yoktu fazla.

ANCAK ÜÇ YIL DİRENEBİLDİM

Aslında şartlarım çok iyiydi. İyi bir otelde kalıyordum, arabayla alınıp bırakılıyordum, asistanım vardı, diyalekt koçum ve tercümanım da. Ama zordu Türkçe oynamak. Osmanlıca bazı kelimeleri ezber yapmak daha da zordu. Daha bir sürü zorluk yaşadım, anlatacağım. Üç yıl direnebildim. Ne var ki, ben bu kadar sevildiğimi, bu kadar çok özleneceğimi hiç bilmiyordum.

NE EKİP NE ÇOK ÇALIŞMAK NE DE PARAYLA İLGİLİ BİR MESELE

Evet, zorluklar hep vardı ama temelde bu ne ekip ne çok çalışmak ne de para ile ilgili bir meseleydi. Ben Türkiye’deki en iyi, en konforlu dizi setlerinden birinde çalıştım. Bütün tanıştığım insanlar bana bunu söyledi, bence de doğru. Gerçi benim daha önce böyle uzun bir set tecrübem olmamıştı. Evimin dışında, arkadaşlarımdan ve güvendiğim insanlardan uzakta yaşamanın bu kadar zor olacağını bilmiyordum.

HER ŞEY DAYANILMAZ HALE GELDİ VE BEN KAÇTIM

En sonunda, bir dolu başka sebeplerden dolayı -bütün detaylarıyla anlatacağım sonra dayanılmaz hale geldi ve kaçtım. Acayip bir zamandı, tam nerede, hata nasıl oldu artık daha iyi görebiliyorum. Bunları da anlatacağım. Benim de hatalı olduğum şeyler var. Demiyorum ki ben suçsuzum. Ama o sürecin içindeyken göremedim. Şimdi bir kuş gibi üzerinde uçuyorum ve görebiliyorum.

HEPİNİZDEN TEK TEK ÖZÜR DİLİYORUM

Şimdi, en başta Timur Savcı olmak üzere, Muhteşem Yüzyıl’daki tüm oyuncu ve ekip arkadaşlarımdan tek tek özür dilemek istiyorum ve onlara sevgimi gönderiyorum. Ve tabii ki bütün Muhteşem Yüzyıl seyircisine. Bu deneyim için hepinize teşekkür ediyorum.

TİMUR SAVCI YA DA EKİP BANA KÖTÜLÜK YAPMADI

Kaçışımdan sonraki haberleri okumamaya çalıştım. Almanya’daki doktorum yasakladı ama biliyorum ki hiçbir taraf konuşmadı ve açıklama yapmadı, beni herkes korudu. Çıkan haberlerin hiçbiri doğru değildi. Benim adıma yapılan açıklama da. Timur Savcı ya da ekip bana kötülük yapmadı. Haksızlık da yapmadı. Biz, her ne kadar çok yoğun çalışıyor olsak da, bir aile gibiydik. Ve güzel bir dizi yaptık.

HAYATIMI KURTARMAK İÇİN KAÇMAK ZORUNDA KALDIM

Vahide’yi çok seviyorum. Benim Hürrem’in olgun yaşlarını oynamayacağımı ta en başından Meral söylemişti zaten. Ben çok az oynayıp devredecektim Hürrem’i yeni sezonda. Ama işte dayanamadım kaçtım. Sonuçta Muhteşem’i bırakamazdım. Ama her şey üst üste geldi ki, kendimi kurtarmam lazımdı. Çok çok derin bir uçuruma yuvarlandım. Kendimi, hayatımı kurtarmak için kaçmak zorunda kaldım...

Ayşe Arman'ın bugünkü yazısının tamamı için tıklayınız

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
denis todorov 1 yıl önce

Diziyi brakmayacaktın sen gittin dizinin ne tadı nede tuzu kaldı.

Misafir Avatar
fikrimin zikri 2 yıl önce

Külliyen yalan. Tazminattan kurtulmak için hamileydim diye bir bahane uydurdu. Böylece gündeme de gelmiş oldu. Yakında düşük yapar uydurma bir raporla sıyrılır. Biz bu filmi seyretmiştik...

BirGün: Zenginden Alıp Fakire Değil Bilal'e...
BirGün gazetesi MEB'teki skandal uygulamayı manşetine taşıdı..

Haberi Oku