Gazete:
MELİH ALTINOK, ZAMAN'DAN ÖZÜR DİLEDİ

Kanal 24'teki Günün Manşeti programında; Radikal Gazetesi Yazarı Avni Özgürel ile Türkiye Gazetesi yazarı Melih Altınok, Başbakan'ın öğrenci evleri ile ilgili açıklamasını ve Zaman Gazetesi'nin bunu haberleştirmesini konuştu. İki isim de Yalçın Akdoğan ve Bülent Arınç'ın konuyla ilgili yaptığı açıklamalarına destek çıktı ve haberin kaynağı bir kulis olup, muhataplarınca en üst düzeyde açıkça yalanlandığı için Zaman Gazetesi'ni eleştirdi, yalan haber yapmakla suçladı. Ayrıca Melih Altınok, Zaman'ın haberini Taraf ve Birgün Gazetelerinin manşetten yayınladığını belirterek, "İlginçtir, Birgün gazetesi haberi, 'Zaman'ın haberine göre' diye verdi. Bugünleri de görecekmişiz demek ki" ifadelerini kullanmıştı.

Ancak program biter bitmez Erdoğan gruptaki konuşmasına başladı ve söz konusu tartışmaya son noktayı koydu. Başbakan Erdoğan, kız ve erkek öğrencilerin birlikte kaldığı evlerle ilgili Kızılcahamam kampının basına kapalı kısmında söylediği ve medyaya yansıyan sözlerini doğruladı.

Melih Altınok Türkiye Gazetesi'ndeki bugünkü yazısında Kanal 24'teki söylediklerini tek tek anlattı ve Başbakan'ın Zaman'ın haberini doğrulamasından sonra, Zaman Gazetesi'nden özür diledi.

Melih Altınok'un özür dilediği sözleri:

Evet, Zaman gazetesinden özür diliyorum. Haberleri doğruymuş, muhabirlerini tebrik ederim. Böylece, Başbakan Erdoğan’ın sözleriyle ilgili teyitlerin, hükümet sözcülüğü gibi en yetkili makamdan bile alınamayacağını, bu konuda tek muhatabın kendisi olduğunu öğrenmiş oldum. Evet, Zaman’ın hakkı Zaman’a. Ancak diğer gazetelere ilişkin eleştirilerim baki. Zira söz konusu gazeteler haberleri yaparken, kaynak gösterdikleri haber açıkça yalanlanmıştı ve Başbakan henüz konuşmamıştı. Bunu âdeta yok sayarak “yalanlanan” bir haberi bir gün sonra manşete taşımanın, “Ön yargıyı haberleştirme” gazeteciliği olduğu açık.

MELİH ALTINOK'UN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Melih Altınok'un o sözlerini buradan izleyebilirsiniz

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Economist: AKP İçinde Çatlaklar Var
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç arasında...

Haberi Oku