Gazete:
MEHMET ALTAN HANGİ GAZETEDE YAZMAK İSTİYOR?

Hürriyet'ten Cansu Çamlıbel'in sorularını yanıtlayan Mehmet Altan, Taraf'ta yazmaya başlayacağı iddialarına "Hayır yazmayacağım. Ben bugünkü iktidar tepişmesinin içinde kalmak ve durmak istemiyorum. Hasan Cemal’in, Ahmet Altan’ın yazamadığı bir yerde... Hürriyet’te yazayım. Memnuniyetle yazarım." şeklinde yanıt verdi.


İşte Hürriyet'ten Cansu Çamlıbel'in Mehmet Altan ile yaptığı söyleşiden ilgili kısım:

6 yıl boyunca Star Gazetesi Başyazarı olarak yazdığım yazılar kendi sitem ‘mehmetaltan.com’da var. İsteyen bakar, düne göre değişip değişmediğimi ortaya çıkarır. Kendi ilkelerime göre hareket eden birisiyim ben. Benim için AK Parti, Başbakan falan önemli değil. Benim için önemli olan Türkiye’deki sistemin değişip demokratikleşmesi. Ben AK Parti’den evvel de bunları söylüyordum. İkinci Cumhuriyet dediğimde 1991 yılıydı.
REFERANDUMDA DESTEKLEDİĞİMİZ YASALAR NEDEN ÇIKMIYOR
BEN GAZETECİLİK YAPMAK İÇİN GİTMEDİM
NEDEN VAZGEÇEMEZSEN ONUN ESİRİ OLURSUN
Ama mesele burada bir başka psikolojik savaşın devreye sokulması. Hamamböceği operasyonubaşarılı olamayan insanların saraya çıkmasıdır. Ve o sarayı çok seviyorlar hak etmedikleri için. Benim bu yaşıma kadar gördüğüm hayat tecrübesi şudur; neden vazgeçemezseniz onun esiri olursunuz. İktidardan vazgeçmezsen esiri olursun.
TÜRKİYE'DE SÜREÇLER KETÇAP ŞİŞESİ GİBİ
Türkiye’nin bu süreçlerinden o yüzden korkuyorum. Eski ketçap şişeleri gibi vur vur çıkmıyor, sonra bir vuruyorsun hepsi boşalıyor. Bu kadar hızlı döndüğün vakit, burada hiçbir şeyin ilkeli değil. Her an tersi de olabilecek bir belirsiz ortam. Türkiye’de ilkeler üzerinden, rejimin demokratikleşmesi için ömür vermiş ve bundan taviz vermeyen insanların çabalarını itibarsızlaştırmaya yönelik bir kişilik hedeflemesi var.
....
Hayır yazmayacağım. Ben bugünkü iktidar tepişmesinin içinde kalmak ve durmak istemiyorum. Hasan Cemal’in, Ahmet Altan’ın yazamadığı bir yerde... Hürriyet’te yazayım. Memnuniyetle yazarım."
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Hidayet Karaca'nın Tahliye Talebi Yine Reddedildi
Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın tahliye talebi bir kez daha reddedildi.

Haberi Oku