Gazete:
HÜRRİYET'TE FLAŞ DEĞİŞİKLİK!

Hürriyet’in Cumartesi ve Pazar başta olmak üzere pek çok ekini hazırlayan ekibin başına getirilen Çınar Oskay ile birlikte Hürriyet’deki genel huzursuzluk eklere de yayılmıştı. Ek yayınların görsel tasarımını yapan ekip haftanın 2 günü sabahlara kadar çalışıyor, üstüne yeni getirilen ‘havuz’ sistemi ile gazetenin günlük sayfalarını da hazırlıyordu.

Bu tempo ile birlikte ek yayınların görsel ekibinden sağlık nedeniyle kopmalar olmuştu. Bunun üzerine Oskay, gazete yönetimi tarafından çalışma saatlerinin ve şartlarının düzeltilmesi konusunda uyarılmıştı. Ancak Oskay’ın bu uyarıları dikkate almaması nedeniyle değişmeyen çalışma koşulları, uzun yıllardır ekleri görsel yönetmenliğini yapan Nilgün Kıdır Özpeynirci’yi de isyan ettirdi.

Ağır çalışma koşulları nedeni ile ayrılanların dışında kalan ekibinde de artan sağlık sorunları üzerine Özpeynirci, Hürriyet ile yollarını ayırmaya karar verdi. Nilgün Kıdır Özpeynirci, Hürriyet ek yayınların altın dönemini yaşadığı Neyyire Özkan döneminin en önemli temsilcisiydi.
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

'Siyaset Yapmayan Haber Kanalı Olur Mu?'
Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, Habertürk’te 7 Haziran seçimlerine kadar siyasi içerikli tartışma...

Haberi Oku