BİRGÜN'DE KİM VEDA ETTİ?

BİRGÜN'DE KİM VEDA ETTİ?

BirGün gazetesi köşe yazarı Ateş İlyas Başsoy gazetesinden ayrıldı. Ayrılığını kişisel web sayfasında yayımladığı veda yazısıyla duyurdu.

BirGün gazetesi köşe yazarı Ateş İlyas Başsoy, gazeteden ayrıldı. Ayrılığı kişisel web sayfasındaki yazıyla duyuran Başsoy, gazetedeki çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Başsoy'un veda yazısı şu şekide:

"Merhaba
Kadınlar, erkekler, kızancıklar, oğulcuklar...
BirGün’de yazmayacağım haberiniz olsun.
BirGün’ü beyin rahmine düştüğü andan beri bilirim, ilk beş yılında Oğuz Abi istedikçe destek vermiştim, ikinci beş yılında hikayeler, masallarla filan sayfa işgal ettim, üçüncü beş yıl kendimi nadasa bırakıyorum. Dördüncü beş yılda bakarız bakalım.
“Arkadaşını övmek mürayiliktir” derler ya, yine de risk alıp Meltem Gürle, Selami İnce, Selçuk Candansayar, Ahmet Tonak, Cüneyt Cebenoyan, Ümit Alan, Hayri Kozanoğlu, Hande Demircioğlu, Özgür Mumcu, Kürşad Kahramanoğlu, Koray Çalışkan, Enver Aysever, Bilge Seçkin Çetinkaya, Sırrı Süreyya Önder, Ece Dorsay, Ali Şimşek, Eski Solcu, Ahmet Meriç Şenyüz, Atilla Aşut, Nazım Alpman, Adnan Bostancıoğlu, Gözde Bedeloğlu gibi isimleri sayacağım. Onlara “merhaba” deme şerefine BirGün sayesinde eriştim.
BirGün’ü yok günlerinde sırtlayan ve sırtlamakta olan genç, vefalı, hırstan, fesatlıktan arınmış mükemmel kadro hep var olsun. Ece Temelkuran, Nuray Mert, Can Dündar gibi zor zamanda omuz veren ustalara da. 
Ve elbette Doğan Tılıç, Melih Pekdemir ve Oğuzhan Müftüoğlu’na, bana bu fırsatı verdikleri için teşekkürler.
“BirGün’de neden veda yazısı yazmadın?” diye soranlara sözüm şudur: BirGün’e veda değil merhaba yazıları yakışır ve ayrıca ortada vedalaşacak bir durum da yok.
Ben BirGün okurluğuna terfi ediyorum. 
Cümleten ve yeniden: Merhaba."

Sen de yorum ekle
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Post Medya
Yazılım: CM Bilişim
Postmedya, Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.