Analiz:
FATİH TEZCAN'DAN AKP'YE ÇOK AĞIR HAKARETLER

POSTMEDYA - ANALİZ HABER

 

AKP Medyasının Cemaate küfrettirmek için son birkaç aydır kullandığı bir isim Fatih Tezcan. Hemen hemen her akşam konuşturulduğu AKP televizyonlarında, Fethullah Gülen'e ve Cemaate ağza alınmayacak hakaretler ediyor. Okurlarımız hatırlayacaktır, dün de Cemaate saldırmak için Peygamber Efendimiz'le (SAV) ilgili çok yakışıksız ifadelerinin yer aldığı bir twiti yayınlamak durumunda kalmıştık. (http://www.postmedya.com/fatih-tezcandan-peygamber-efendimize-agir-hakaret-92422h.htm

Evet, Fatih Tezcan gibi birinden her ne sebeple olursa olsun bahsetmek, onunla ilgili bir konuyu PM'in sayfalarına taşımak bize zul geliyor. Fatih Tezcan gibi birinden PM'de bahsetmek gerçekten çok ağır hislere neden oluyor bizim için. Ancak, başta Başbakan Tayyip Erdoğan'ın damadının ağabeyi Serhat Albayrak'ın yönettiği Sabah-ATV grubu olmak üzere, sırf küfretsin diye daimi konuk olarak canlı yayınlara çıkarılınca, inşallah son defa olmak üzere, Fatih Tezcan'ın AKP'ye yönelik çok ağır hakaretlerini ve Tezcan'ı kullanan AKP Medyası'nın ahlaki seviyesini takdirinize sunacağız. 

Kendisini 'Hanif ve Devrimci Müslüman' olarak tanımlayan Fatih Tezcan, analizmerkezi adlı sitesinde yazılarını yayınlıyor. Tezcan'ın Allah ve Peygamber Efendimiz'le ilgili yakışıksız ifadelerle dolu birçok yazısı var sitesinde. Bunlardan bir tanesi yayınlacağız. Tezcan'ı Cemaate küfretsin diye televizyonlarda ve gazetelerde çarşaf çarşaf konuşturan AKP Medyası'nın vicdanı belki bu sayede harekete geçer. 16 Haziran 2011 tarihinde yazdığı ve AKP'ye sert eleştiriler yönelttiği "Ne 1923 Darbesi Ne 2023 Hedefi!" başlıklı yazısında, "Biz Kapitalist ve Irkçı Mekke Elitleri’ni deviren bir Peygamberin ve o peygamberin dâhi -vahiy olmayan- bazı sözlerini akıl ve tecrübe dağarcıklarında süzerek yapıcı biçimde eleştiren arkadaşlarının, yoldaşlarının yolundan yürüyoruz" diyor Fatih Tezcan. (http://www.analizmerkezi.com/yazar/ne-1923-darbesi-ne-2023-hedefi--22853.html) Tezcan'ın Peygamber Efendimiz'le (SAV) ilgili bu ifadelerinden dün bizim zikretmeye utandığımız twitindeki tahkirinin inanç dünyasındaki kaynağını anlamak mümkün. 

Ancak 26 Haziran 2010 tarihinde yayınlanan "Asgari Ücret`e 22 Lira Zam Allah`sızcadır!" başlığını attığı yazısında AKP'ye yönelik çok daha ağır hakaretler yer alıyor. Zaten başlıktaki ifadelerden, hakaretlerinin boyutlarını anlamışsınızdır. Yazısının detayında da  "Dış politika çizgisini veya halkın sosyolojik çimentosunu doğru teşhisini görece tasvib ettiğimiz iktidar, mevzu `duygusallaşınca` bir anda daha doğrusu bir zamda Vicdansızlaşabiliyormuş! Karun`laşabiliyormuş! Vicdansızlığı o derece kör gözüm barnaağına ketumlaştırabiliyormuş ki, `fakire 22 lira zam` ile ispat ve izhar ettiğine göre Allah`sızlaşabiliyormuş!" diyor. 

Başbakan Tayyip Erdoğan'a da "Ya Tayyib! Bu zamma gönlün razı mıdır?" diye seslenen Fatih Tezcan, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a tavsiyem, adaşını, İdeolog-Yazar Recep İhsan Eliaçık`ı çok daha fazla ve dikkatli okumasıdır. Prof.Dr. Hayri Kırbaşoğlu`nun sözlerine dikkat etmesidir..." diyerek tavsiyede bulunuyor.

İnanın, Fatih Tezcan'ın yazısını tarifi imkansız olumsuz hislerle, midemiz kalkarak analiz ediyor ve yayınlıyoruz. Lakin, Fatih Tezcan'ı Cemaate karşı tetikçi olarak kullanan AKP Medyası'nın midesi, onun meczupluğunu sorunsuz kaldırıyor. 

PM olarak, Tezcan'ı kullanan AKP Medyası'nın ahlaki seviyesini takdirinize sunuyoruz.

İŞTE FATİH TEZCAN'IN AKP'YE HAKARET YAĞDIRDIĞI O YAZISI

Asgari Ücret`e 22 Lira Zam Allah`sızcadır!

Yetişkinler için uygulanan asgari ücret gelecek ay 22 lira artacak.

Rakamı okuduğumda acaba 220 idi de bir hata mı var diye kaynağa baktım: AA!

Anadolu Ajansı!

Bir yetişkin`in bir aylık tam mesaisine bir yeşil banknot ve iki demir lira zam yapılmış!

Hayır, şaka değil ve bir laf oyunu da yok!

`Yetişkinler için` derken `18 yaş üstü çalışan`a veya `24`den sonraki herhangi bir mesai`ye demek istemiyor devlet!

Bildiğiniz, normal bir çalışana verilen aylık net ücret 576,57 liraymış!

Şimdi bu zamla 599,12 olmuş!

Yani senede bir defa gelen zam, gün başına 75 kuruş olarak takdir edildi!

Heeee...

Demey neymiş?

Dış politika çizgisini veya halkın sosyolojik çimentosunu doğru teşhisini görece tasvib ettiğimiz iktidar, mevzu `duygusallaşınca` bir anda daha doğrusu bir zamda Vicdansızlaşabiliyormuş!

Karun`laşabiliyormuş!

Vicdansızlığı o derece kör gözüm barnaağına ketumlaştırabiliyormuş ki,

`fakire 22 lira zam` ile ispat ve izhar ettiğine göre Allah`sızlaşabiliyormuş!

Allah, eşitlik isteyen, merhametli bir Din indirmemiş gibi yapabiliyormuş!

...

`Para` ve `kadın` turnusol kağıdıdır...

Hatta daha da açık söyliyeyim:

Başta oto-kontrolüm olmak üzere, bir insanın kalitesini anlamak için `para`ya ve `karı`ya nasıl hükmettiğine bakarım...

Karı`ya yani eşine, kız kardeşine, kızına ve hanımlara karşı olan tavrı, aciz mi aziz mi olduğunu açıklar...

Para`ya yani mala, mülke, metaya, eşyaya, altına, dövize, borsaya, faize, eve, mevduata, birikime verdiği önem, bunlara yüklediği anlamlar da ne derece sağlıklı bir dünya görüşü olduğunu açık eder!

Dünya görüşüne göre din görüşünü, din görüşüne göre aklını ve imanını ölçebilirsiniz aslında!

`Karı siyaseti` şahsi veya `yakın dairede içtimai` bir konudur ama para siyaseti, hele de mevzu asgari ücret gibi milyonları alakadar eden kamusal bir mevzu ise kaliteli ve kritik bir turnusol kağıdıdır.

...

İşte tam bu bağlamda, `referansı İslam olduğu` iddiasında bir kişiliğin yönetimindeki iktidara sual ediyorum:

Bu zamları düzenlerken nasıl bir Allah`sızlık üzere olduğunuzu, bu kararları nasıl bir vidansızlık ile aldığınızı fark ediyor musunuz?

Sen kimsin de Allah`sızlıkla itham ediyorsunuz demeyeceksiniz!

Samimiyetimizde zerre katık olmadığına inanacak ve `Allah`ın bir kulu bizi uyarıyor!` mutevazılığında düşüneceksiniz!

Bu eleştirileri duymak istemiyorsanız, Allah varmış gibi -ki bizce öyle!- karar alacaksınız!

`Vidansızlık` kavramı Allah`sızlığın yumuşatılmış formudur!

Ben 22 liralık zamla iktisatta gayet sert bir sömürü siyaseti izlediğini izhar eden hükümete aynı dille cevab dönüyorum, hepsi bu!

Ha, denilebilir ki, bir asırdır hortumlanan ülkede, ancak bu kadar ödenek bulduk!

Hah!

Tamam işte!

Tam da o konuyu halletmek üzere oradasınız zaten!

Göreviniz, hortumları milletin cebine doğru çevirmekti!

Hayırdır?

Hortumlar nerede?

Ben Erdoğan`ın, şahsi menfaat hesapları içinde, kendine ve  akrabalarına, eşine, dostuna, oğluna illegal-haram akarlşar bağladığına asla inanmadım ve bunu hiç dile de getirmedim!

Kanıt istedim, geldi ama asla şahsının iktisadi illegalite üzere olduğu teyid edilemedi, ispatlanamadı!

O zaman bu ne ?

Madem samimiyse, daha ekonomi bakanı kendisine 22 Lira`lık zam haberini verdiği an, `Dur bakalım orada! Sen n`apıyosun bakanım?` demesi gerekmez miydi?

`One Minute` yalnız uluslararası arenada mı geçerlidir?

Siz dış politikanızı içeride tam anlamıyla onaylatmak istiyorsanız, insanların içlerine en azından şöyle bir su serpecek `One hundert` çıkışlarınız olmalı  değil mi?

"Bu sene asgari ücrete yüz lira ama önümüzdeki sene daha da fazla zam" deseniz ve "biz asla kaynağını bulamadığımız zammı yapmayacağız, genel politikalarımızla uyumlu gideceğiz" sözünüze bağlı kalarak kaynak bulma noktasında creatif çözümlemelerinizi bir kere daha gösterseniz olmaz mıydı?

Olumsuz bir cevaba kesinlikle inanmayacağız!

Yapışın TÜSİAD`a!

"Hemşehrim, evet, bu ücretlendirmeyi sizin gönlünüze ve hatta baskılarınıza göre yani sigorta net-brüt mevzularına göre belirliyoruz ama bu seneden sonra bitmiştir! Artırıyoruz!" deyin!

Neden bu olmadı?

Çünkü Tüsiad`ın PKK ve İsrail konusundaki desteğine ihtiyaç vardı.

Bu sene de bahane bu oldu!

İşte tam da değindiğim konu bu!

Bu tam da sünepece ve gelenekselce bir yaklaşım!

"Olsa dükkan senin de reel-politik işte...Mevzuat mevzuat..."

Siz böyle demeyesiniz diye İslam gelmişti!

Bu bahanaleri getiremeyesiniz diye uyarıldınız!

Namazınız, bu özürleri dilemekle yetinmeyen bir dik duruş üzere olmanız içindir!

Türk-İş, 2010 için tespit edilen asgari ücretin, ``Güvenilir, objektif ve bilimsel verilerden uzak bir şekilde belirlendiğini`` öne sürmüş, ``Yetersiz, insanca bir yaşama düzeyi sağlamaktan uzak olduğunu`` savunmuştu.

Tek soru:

Bırakın Türk-İş`i, Fatih Tezcan`ı, koca İhsan Eliaçık`ları siz!

Peygamber aleyhisselam Hazreti Muhammed gelse!

Farz-ı misal!...

Şu durumu görse...

Sorsa ve dese ki!

Ya Tayyib!

Bu zamma gönlün razı mıdır?
 

Ne cevap vereceksiniz?

Yanında da Eba Zer dursa!

1400 senelik o meşhur sözünü tekrar etse!

"Bu zammın açıklandığını duyup elinde sopa sokaklara, eylemlere çıkmayanların aklına şaşarım" dese,

Hazreti Muhammed`e biat etmiş, Müslüman olmuş, onunla elele güneşin secde etmesini seyretmiş, peygamberin ağzından envai methiyeler almış sahabeyi Terörle Mücadele Ekipleri`ne mi aldıracaktınız!

Asayiş Masası`nda mı sorgulatacaktınız!

Bu sorularla ve misallerle realitelerin, `yapay de facto`ların alakasının olmadığını söylemek Fikirsel Laikliktir!

"Elimizden bu kadar geliyor" demek başkalarına ait bir voleybol pası olmalıdır...

Müslüman kimliği olan bir kişi, kurum, örgüt veya cemaat, ayda 600 lira etmeyen, günde 20 liraya tekabul etmeyen bir rakamla bir insanı sömüremez!

Bu küfrdür!

Tekfir etmiyorum ama şunu söylüyorum: Size emanet edilen insanların, hayatlarının üstüne kapitalist ve hayvanca örtüler atmaktır bu!

Eğer ekonomik anlamda çok realist ve radikal dönüşler yapmazsanız

"Ben böyle hayatın ta anasını avradını" dedirtilen kalabalıkların günahına,

"Bunlar mı Müslüman? Ayda 22 lira zam he! 600 lira maaşla hayat he! Bırak bunların dininden bir şey çıkmaz insanlığa ya! Bırak be!" tümevarımlarının sonuçlarına katlanacaksınız!

Yo yo!

Sadece Erdoğan Hükümeti`nden bahsetmiyorum!

Gün gelir ve eğer Numan Kutulmuş iktidar olur, benzer bakış açısıyla bahane üretme, oylarına güvenme hatasına düşerse aynı hitaplarla ona sesleneceğiz!

Kim olursa olsun bu böyledir!

Blmeyen varsa söyliyelim: EbuZer`in Muaviye`yi nasıl eleştirdiğini ve rezil ettiğini bilen bir nesil yetişiyor!

Vallahi Hazreti Ebubekir veya Ali de olsa ve onlar da bir kiraya yetmeyen maaşla insanı hayatın içine sürüklese ben aynısını söyleyecektim:

Bu Vicdansızlıktır!

Üst üste yapmaya alıştığınız için artık Allah`sızlıktır!

Yo, sadece hükümet veya ekonomi bakanları mı sorumlu ve suçlu sanki?

Onun cevabını da tek cümleyle Receb İhsan Eliaçık veriyor:

Asgari ücretle işçi çalıştıran bir Müslüman boşuna namaz kılıyor!

O röportajın linki için buraya tıklayabilirsiniz ama tavsiyem,

özellikle de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`a tavsiyem, adaşını, İdeolog-Yazar Recep İhsan Eliaçık`ı çok daha fazla ve dikkatli okumasıdır.

Prof.Dr. Hayri Kırbaşoğlu`nun sözlerine dikkat etmesidir...

Bu yükselen ekol`ü, üstü 14 asırlık çamurlarla örtülen bu som altın nasihatleri sakın ha sakın görmezden gelmeyiniz!

Başbakan Tayyib Erdoğan`ın, yönetimi altındaki bakanların ve hükümetinin, Allah`ın yarattığı insanlara, Allah yokmuş gibi umarsızca ve insanlık dışı zamlar ve maaşlar vermesine engel olmak için, Çakma Din Anlayışı`nın asırlardır forselediği `dinin paraya ve çalışana bakışı` konusunu gözden ve makamı itibariyle elden geçirmesi, tüm şahsî ve resmî ödevlerinden önce gelmektedir.

Bu konuda eğer bir atalet sahibi olacaksa, zamanında peygamberi dahi eleştirebilen İslam Ümmeti`nin çocukları, peygamber aşığı ama eli sopalı çağdaş Ebu Zer Gıffarîler, Ebu Zerr Türkîler ve Ebu Zerr Kürdîler, kendisini bu tembellikten uyandırabilirler!...

Benden söylemesi...

Fatih Tezcan

FATİH TEZCAN'IN AKP'YE HAKARET YAĞDIRDIĞI O YAZISINI KAYNAĞINDAN OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ali 9 ay önce

Bakında örnek alın Fatih Tezcan'ı.

Misafir Avatar
orhan 10 ay önce

isinise gelmeyince adam kotu oluyor deme hayat iste

Misafir Avatar
polat 13 ay önce

Anormal olan şu ZEKİ TOGEL, fatih tezcanın, akpye körü körüne bağlanmayıp, dün desteklerken bugün eleştirenleri hain, örgüt, çete diye yaftalaması. Oysaki bugün erdoğanı eleştirenler, haşa, Allahsızlıkla itham etmiyolar, sadece yolsuzlukla itham ediyolar

Misafir Avatar
zeki togel 1 yıl önce

adam körü körüne bağlanmamış zamanında eleştirmiş işte. bunda anormal olan ne :)

Misafir Avatar
cevahir ortakci 1 yıl önce

borazan fatih gene fikir antremani yapmis ama lafta kalir bu yazidakiler. bu is sosyalizme gider bunu da

aciklayacak yurek ne gezer cakma muslumanlar da.

Allah sonumuzu hayir eylesin offf off

Misafir Avatar
Fatih Aktaş 1 yıl önce

fatih tezcan'ın fikirleri çok ve çoktan değişti ihsan eliaçık'ı önce vezir sonra rezil yaptı bu yazı çok eski bir yazısı burdan tezcan'a çıkabiliriz ama şu günlerdeki iddalarını cevaplarsak daha iyi olur

Misafir Avatar
kemal 1 yıl önce

sayfa çok hızlı yenileniyor, yazdığım silindi tekrar yazmak zorunda kaldım ümid ederim ki bunu düzeltirsiniz...

Misafir Avatar
kemal 1 yıl önce

… ayrıca aynı canlının referanslarına çok dikkat edilmeli. biri fazlurrahman ekolünün türkiye temsilciliğini üstlenmiş, pozitivist bir hadis inkarcısı, kuran müslümanlığı denilen sapkınlığın mimarlarından ömrünü mezheb imamlarına saldırmakla tüketmiş bir sapık, diğeri ise hepimizin malumu bir pop şarkıcısı kıvamında orada burada sürten şöhret delisi bir solcu-islamcı, bütün sapkınlıklarını geçtim miras ayetleri için onlar 14 asır önce geçerliydi 21. asrın şartlarında hükümleri kalkmıştır diyebilen bir kafir…bu iki referansa da saygım büyük, çünkü dosdoğru adamlar, menfaatleri için alçalmıyor, eğilip bükülmüyor, bir gün sövdüğünü ertesi gün yalamıyorlar. gerektiğinde gezide polisten dayak yiyecek kadar da gözüpekler, tabii bu muhaberat eşliğinde suriye tatili yapıp cepheden geliyorum demeye benzemiyor. maalesef bu herif her ne kadar referansları ile aynı dinin mensubu dahi olsa ahlaken onlarla karşılaştırılamayacak kadar düşkün bir halde. samimi olduğu bir davası olmadığından menfaat karşılığı başkalarının davalarının borazanlığını üstleniyor, ucuz ve meselesiz...

Havuz'cu Sabah'ın Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu'ndan...

Haberi Oku